Rząd m.in. o finansowym wsparciu eksportu polskiego uzbrojenia

Rząd na dzisiejszym posiedzeniu ma się zająć Programem Wsparcia Bezpieczeństwa Regionu 2022. Projekt uchwały w tej sprawie zakłada finansowe wsparcie eksportu polskiego uzbrojenia oraz szkoleń w ośrodkach wojskowych.

Minister obrony Tomasz Siemoniak podkreśla, że głównym celem zmian jest promocja sił zbrojnych i polskiego sprzętu wojskowego.

Poza tym na programie mają skorzystać państwowe i prywatne zakłady branży zbrojeniowej, które będą eksportować swój sprzęt.

Poseł Marek Opioła, członek sejmowej Komisji Obrony Narodowej, mówi, że są ważniejsze sprawy do załatwienia na dziś, niż przyjmowanie programu na daleką przyszłość.

– Nasz rząd patrzy tak naprawdę dalekosiężnie na to wszystko, ale bądźmy realistami. Wszystkie tego rodzaju działania premier Ewy Kopacz i podległych jej ministrów to wróżenie z fusów. Chciałbym się dowiedzieć, jak w tym roku rząd planuje zająć się bezpieczeństwem państwa polskiego i rozwijaniem polskiej obronności w aspekcie zbliżających się fali uchodźców. Rok 2020 zostawiłbym sobie na przyszłość, a dziś ą ważniejsze problemy do zastanowienia się i podejmowania decyzji – zwraca uwagę poseł Marek Opioła.

Rząd przypomina jednak, że polski przemysł zbrojeniowy jest w regionie bardzo ceniony. W lipcu Słowacja podpisała z Polską list intencyjny w sprawie kupna 120 podwozi transporterów opancerzonych Rosomak, a pod koniec sierpnia zawarto porozumienie, na mocy którego polskie zakłady dokonają remontu szesnastu bułgarskich myśliwców MiG-29.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl