fot. PAP/EPA

Rząd Japonii poinformował, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio w lipcu 2021 roku nie są zagrożone

Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się na pewno w lipcu 2021 roku – poinformował rząd Japonii po tym, jak w mediach pojawiły się doniesienia o odwołaniu imprezy. To brytyjski dziennik „Times” jako pierwszy podał informacje, że tegoroczne Igrzyska Olimpijskie z powodu epidemii koronawirusa, nie dojdą do skutku, a rząd Japonii rozważa przesunięcie ich na rok 2032.

Informacja okazała się fałszywa.

– Muszę odnieść się do nieuzasadnionych plotek, że igrzyska w Tokio zostaną odwołane. Plotek, które wywołują tylko większy niepokój wśród sportowców. Igrzyska w Tokio trwają. Płomień zostanie zapalony 23 lipca 2021 roku – poinformował Matt Carroll, dyrektor generalny australijskiego komitetu olimpijskiego.

Rząd Japonii uspokaja, że Igrzyska Olimpijskie zostaną zorganizowane w sposób jak najbardziej bezpieczny.

– Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą symbolem, że ludzkość przezwyciężyła epidemię koronawirusa. Będziemy dobrze przygotowani i zapewnimy bezpieczeństwo – podkreślił Yoshihide Suga, premier Japonii.

Pierwotnie igrzyska miały odbyć się latem 2020 roku, ale – jak wiele innych imprez – zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Przesunięcie wydarzenia na 2021 rok kosztowało blisko 3,5 miliarda dolarów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl