fot. PAP/EPA

83-letni japoński żeglarz przepłynął Pacyfik

83-letni Japończyk Kenichi Horie został najstarszym żeglarzem, który samotnie pokonał Ocean Spokojny bez zawijania do portów. W sobotę dopłynął do cieśniny Kii, oddzielającej wyspy Honsiu i Sikoku, kończąc trwający od ponad dwóch miesięcy rejs.

„Jestem wyczerpany” – napisał na swoim blogu Kenichi Horie, który przez trzy dni zmagał się z przeciwnymi prądami. Wyruszył 27 marca z San Francisco i płynął jachtem „Suntory Mermaid III”, wyposażonym w panele słoneczne.

Po raz pierwszy przepłynął Pacyfik w 1962 roku, łamiąc wówczas japońskie prawo, które zabraniało żeglarzom opuszczania kraju.

„Byłem wtedy wciąż zestresowany, że zostanę złapany. Tym razem jest inaczej. Mam wsparcie wielu osób dzięki systemom radiowym i namierzania” – podkreślił.

Japończyk pobił wiele morskich rekordów, m.in. w 1993 roku odbył liczącą 7500 kilometrów podróż… rowerem wodnym.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl