fot. PAP/EPA

Rząd Izraela ma plan ewakuacji ludności cywilnej z Rafah w Strefie Gazy

Biuro premiera Izraela, Benjamina Netanjahu, poinformowało w nocy z niedzieli na poniedziałek, że izraelska armia przedstawiła Gabinetowi Wojennemu plan ewakuacji palestyńskiej ludności cywilnej ze stref działań wojennych w Rafah na południu Strefy Gazy, oraz swoją strategię operacyjną na przyszłość.

Armia „przedstawiła Gabinetowi Wojennemu plan ewakuacji ludności z obszarów walk w Strefie Gazy wraz z nadchodzącym planem operacyjnym” – napisano w komunikacie, cytowanym przez portal Times of Israel.

Ponadto biuro Benjamina Netanjahu podało, że rząd Izraela zatwierdził zapewnienie pomocy humanitarnej dla południowej Strefy Gazy „w sposób, który zapobiegnie grabieżom, które miały miejsce na północy Strefy Gazy i na innych obszarach”.

Organizacje humanitarne ostrzegają przed katastrofą w Rafah w przypadku izraelskiej ofensywy w tym mieście, a Stany Zjednoczone ostrzegły, że Izrael musi unikać krzywdzenia ludności cywilnej. Pod naciskiem Waszyngtonu przywódcy polityczni i wojskowi Izraela oświadczyli, że operacja nie rozpocznie się, dopóki nie zostanie zapewnione bezpieczeństwo osób niewalczących.

Wcześniej w niedzielę Benjamin Netanjahu zapowiedział, że izraelska ofensywa wojskowa w Rafah, najbardziej wysuniętym na południe mieście Strefy Gazy, może zostać „nieco opóźniona”, jeśli osiągnięte zostanie porozumienie w sprawie tygodniowego zawieszenia broni między Izraelem a Hamasem.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl