Źródło: Podlaska KAS

Krajowa Administracja Skarbowa przechwyciła blisko 19 ton nielegalnego tytoniu

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała w gm. Pisz (woj. warmińsko-mazurskie) magazyn z nielegalnym tytoniem. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 19 ton suszu tytoniowego bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Trzy osoby usłyszały zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS ustalili, że na jednej z posesji w gm. Pisz magazynowane są duże ilości nielegalnego tytoniu. Po wejściu na jej teren, w hali magazynowej, mundurowi znaleźli 102 kartonowe pudła z suszem tytoniowym, przywiezionym bez wymaganych dokumentów i zgłoszenia w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu służącym do monitorowania przewozów tzw. towarów wrażliwych.Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 19 ton nielegalnego tytoniu. Gdyby towar trafił do sprzedaży, naraziłoby to budżet państwa na straty niemal 12,5 mln złotych.

Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty przechowywania znacznych ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piszu.

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl