fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Ryszard Krauze na wolności

Ryszard Krauze i czterej inni podejrzani w sprawie wyprowadzenia pieniędzy ze spółki Polnord nie trafią do aresztu. Taką decyzją podjął poznański sąd.

 

Adwokat Ryszarda Krauze poinformował, że sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie zarówno Krauze, jak i czterech innych podejrzanych w sprawie wyprowadzenia 92 mln złotych ze spółki Polnord.

Pomimo zgromadzonego, obszernego materiału dowodowego, w którym znajdują się zeznania najbliższych współpracowników Ryszarda Krauze: korespondencja, dane z kont bankowych i opinie biegłych, sąd w Poznaniu stwierdził, że nie popełniono żadnego przestępstwa.

Z wyrokiem sądu nie zgadza się jednak prokuratura, która twierdzi, że uzasadnienie było zdawkowe i pozbawione pełnej merytorycznej argumentacji, dlatego planowane jest złożenie zażalenia.

Z kolei wobec Romana Giertycha, który wciąż przebywa w szpitalu, zastosowano środki zapobiegawcze w postaci 5 mln zł poręczenia majątkowego, zawieszenia w czynnościach adwokata, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi.

 

TV Trwam News

drukuj