Rusza akcja Misjonarz na Post

Już po raz siódmy w czasie Wielkiego Postu prowadzona jest akcja Misjonarz na Post. Uczestnicy inicjatywy poprzez post, modlitwę i ofiarowanie cierpienia wspierają wylosowanego przez siebie misjonarza. Dziś zainaugurowano akcję w Warszawie.

Środa Popielcowa rozpoczęła Wielki Post, a wraz z nim inicjatywę Misjonarz na Post, której pomysłodawcą jest ks. Marcin Wrzos. Od siedmiu lat z roku na rok do akcji włącza się coraz więcej osób. W ubiegłorocznym przedsięwzięciu wzięło udział blisko 20 tys. osób.

Na świecie pracuje obecnie 1903 polskich misjonarzy. Obok ewangelizacji zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których pracują: budują studnie, ośrodki zdrowia czy szkoły. Oprócz wsparcia materialnego, potrzebują także naszej pomocy duchowej. Modlitwa, dobrowolna forma postu, dobre postanowienia, ofiarowanie cierpienia w intencji wylosowanego misjonarza – to cel inicjatywy.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, który wymaga jedynie podania naszego imienia, nazwiska i adresu e-mail, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania przypisanego misjonarza lub misjonarki.

– Tak wiele słyszymy o wielu akcjach wsparcia materialnego dla misjonarzy. To bardzo cieszy, jednak o wiele bardziej jest im potrzebne wsparcie duchowe. Modlitwa bardzo pomaga tym, którzy pracują często w skrajnie wymagających warunkach w różnych regionach świata – wyjaśnił o. Marcin Wrzos OMI, pomysłodawca akcji i redaktor naczelny „Misyjnych Dróg”.

Chcemy przypomnieć, jak wielką pracę podejmują na co dzień misjonarze
i zachęcić do udzielenia im duchowego wsparcia, które przecież nic nie kosztuje – dodała Zofia Kędziora, koordynator akcji.

– Dostajemy wiele podziękowań od misjonarzy, co powoduje, że mamy jeszcze większą motywację do działania. Taka jest właśnie idea akcji „Misjonarz na Post” – mówiła Zofia Kędziora.

– Mamy nadzieję, że przekonamy uczestników akcji do tego, aby modlili się za misjonarzy każdego dnia. Zachęcamy, aby przyłączyć się do grona Przyjaciół Misji Oblackich, którzy wspierają misje duchowo, a także materialnie przez cały rok – wskazał z kolei Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący portalu misyjne.pl.

radiomaryja.pl

 

 

 

 

 

drukuj