RPA: Ok. 20 rannych w katastrofie samolotu czarterowego

Około 20 osób zostało rannych w katastrofie samolotu czarterowego, do której doszło we wtorek niedaleko lotniska w Tshwane (d. Pretoria), stolicy Republiki Południowej Afryki. Co najmniej jedna osoba jest w stanie krytycznym.

Na razie nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych – podaje portal BBC News, powołując się na rzecznika lokalnych służb ratunkowych ER24 Russela Meiringa.

Cytowany przez agencję Associated Press Russel Meiring powiedział, że wśród poszkodowanych są osoby z lekkimi obrażeniami, ale również ciężko ranni.

Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny katastrofy ani ile osób było na pokładzie samolotu. W sprawie wszczęto dochodzenie.

Służby ratunkowe zamieściły na swoim Twitterze zdjęcie pokazujące, jak wyjmują ocalałych z płonącego wraku samolotu, który rozbił się na polu.

Samolot ma oznaczenie „Martin’s Air Charter” – to dawna nazwa holenderskich linii lotniczych Martinair, która została zmieniona w 1966 r. – informuje BBC News.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl