Rozpoczęły się warsztaty dziennikarskie w WSKSiM

„Nowe Widnokręgi, Dziennikarstwo, Polityka, Kultura i Nowoczesność”  – pod tym hasłem w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu  rozpoczęły się wakacyjne warsztaty dziennikarskie dla młodzieży.

W wydarzeniu bierze udział ok. 200 młodych ludzi. Dziś, w ramach warsztatów, młodzież uczestniczy w zajęciach muzycznych prowadzonych przez dr. Zbigniewa Małkowicza wraz z zespołem LUMEN.

Jutro rozpoczną się warsztaty telewizyjne, radiowe, prasowe, informatyczno-multimedialne, politologiczne, aktorskie i taneczne. W tym roku, po raz pierwszy, odbędą się zajęcia z dziennikarstwa sportowego.

O. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor uczelni, zawraca uwagę, że dzięki warsztatom WSKSiM młodzi ludzie mogą w sposób atrakcyjny spędzić wolny czas.

– Od początku istnienia WSKSiM z inicjatywy o. Tadeusza Rydzyka CSsR są organizowane warsztaty zimowe i letnie. Jest to sposób atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Młodzież, która lubi przebywać w zgranym gronie przyjaciół, spędza czas bardzo radośnie – podkreśla o. Zdzisław Klafka CSsR.

Uczestnicy warsztatów będą mogli zwiedzić także Radio Maryja i Telewizję Trwam. Nie zabraknie również wspólnej modlitwy. Dziś o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JP II. Eucharystii, której przewodniczyć będzie o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

Warsztaty zakończą się w niedzielę.

RIRM

drukuj