Rozpoczął się VI Europejski Kongres Finansowy

W Sopocie rozpoczął się VI Europejski Kongres Finansowy. Swój udział w tegorocznym wydarzeniu potwierdziło ponad tysiąc osobistości ze świata biznesu, nauki, samorządu i polityki.

Eksperci debatują m.in. o problemach wewnętrznych i zewnętrznych Unii Europejskiej, dalszej integracji czy źródłach stabilności i zrównoważonego wzrostu dla rozwoju kontynentu. 

– Będą debaty związane z rozwojem – nie sensu stricto z planem z planem pana premiera Morawieckiego, ale z finansowaniem rozwoju gospodarki, ze wspieraniem rozwoju gospodarczego z innowacyjnością, jaką jest internacjonalizacja pojęta w ten sposób, że chodzi o wchodzenie polskich firm na rynki zagraniczne. Nie kierunek odwrotny, tylko chodzi właśnie o polskie firmy na rynki zagraniczne – ekspansja zagraniczna. Chodzi oczywiście o bezpieczną ekspansję, taką, żeby nie zagroziło to wartości tych firm i ich pozycji na rynku – mówi Rafał Broniewski, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej Europejskiego Kongresu Finansowego.

Tegoroczny Kongres zainaugurowali wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki oraz Adam Glapiński, powołany przez Sejm na prezesa Narodowego Banku Polskiego.

W inauguracyjnych debatach biorą udział m.in. Joschka Fischer – wicekanclerz Niemiec w latach 1998–2005, Marek Belka – były prezes Narodowego Banku Polskiego, a także Jan Krzysztof Bielecki – przewodniczący Rady Programowej Europejskiego Kongresu Finansowego. VI Europejski Kongres Finansowy zakończy się 15 czerwca.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl