Rozbudowa Domu Kultury Polskiej w Wilnie

fot. https://twitter.com/MKDNiS

Wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński przebywa z wizytą na Litwie. W Wilnie polityk odwiedził rozbudowywany Dom Kultury Polskiej. To jedna z większych instytucji polskich na Litwie mająca na celu organizację życia kulturalnego Polaków.

Podczas wizyty wicepremier Piotr Gliński dziękował inicjatorom jej powstania: dyrekcji oraz pracownikom za wkład w rozwój polskiej kultury na Litwie. Zapewnił także, że takie instytucje zawsze będą wspierane.

– Zawsze będziemy wspierać inicjatywy związane zarówno z funkcjonowaniem instytucji kultury zrzeszających i integrujących Polaków poza granicami, jak i inicjatywy medialne. To bardzo ważne przesłanie, bo niesie przesłanie dialogu, współpracy oraz rozmowy – powiedział prof. Piotr Gliński.

Na Litwę udał się też m.in. szef kancelarii premiera. Michał Dworczyk mówił, że rozbudowa Domu Kultury Polskiej jest największą polonijną inwestycją poza krajem w ostatnich latach.

– Rozbudowa Domu Kultury Polskiej w Wilnie, której budżet opiewa na około 40 miliony złotych, to największa inwestycja poza granicami kraju o charakterze stricte polonijnym, czyli realizowana na rzecz Polaków poza granicami Polski w ciągu ostatnich lat – wskazał Michał Dworczyk.

Dom Kultury Polskiej w Wilnie jest miejscem szczególnym dla społeczności polskiej na Litwie. Mieszczą się w nim siedziby wielu polskich organizacji działających na rzecz naszych rodaków.

RIRM

drukuj