Rosję czekają kolejne sankcje

Unia Europejska i Stany Zjednoczone planują nowe sankcje przeciw Rosji. Mają one dotyczyć handlu bronią, przepływu kapitału i zaawansowanych technologii. Ambasadorowie krajów wspólnoty przygotowują się do przedstawienia listy osób, firm i instytucji objętych środkami represji.

Stany Zjednoczone twierdzą, że Rosja naruszyła układ o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych średniego zasięgu z 1987 roku. Układ, który został podpisany przez Ronalda Reagana i Michaiła Gorbaczowa zakazuje produkcji i testowania rakiet o zasięgu od 500 do 5500 km. Już w 2008 roku Rosja przeprowadziła próby nowego pocisku.

Mówienie o tej sprawie akurat teraz, nie jest przypadkowe. Społeczność międzynarodowa, w tym Stany Zjednoczone, oskarżają Rosję o wspieranie separatystów na wschodzie Ukrainy. Kreml miałby zbroić bojowników, w dodatku, zdaniem amerykańskich ekspertów, Rosjanie ostrzeliwali terytorium Ukrainy. Prorosyjscy separatyści natomiast wciąż utrzymują strategiczne punkty.

– Większość ataków nieprzyjaciela zostało odpartych. W pobliżu miejscowości Marinowka zostało schwytanych trzech oficerów ukraińskich sił zbrojnych. Jeden czołg i dwa działa przeciwpancerne zostały zniszczone. W miejscowości Stepanowka przeciwnik został odparty i miasto pozostało pod naszą kontrolą – powiedział Igor Strelkow, wojskowy dowódca separatystów.

Dowództwo poinformowało, że nadal atakowane jest lotnisko w Ługańsku, które bojownicy ostrzeliwują z systemów rakietowych Grad i granatników. Podobnie jest w innych miejscowościach obwodu ługańskiego i donieckiego, gdzie trwają walki. Siły ukraińskie alarmują, że ostatniej nocy znów były atakowane ogniem artyleryjskim ze strony Rosji.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl