Rosja wzmocni obronę powietrzną w reakcji na tarczę antyrakietową

Rosja chce wzmocnić swoją obronę powietrzną na zachodzie kraju. W tym celu system rakietowy S-400 wraz z Iskanderami zostanie rozmieszczony w Obwodzie Kaliningradzkim. Powstaną też nowe jednostki w Zachodnim i Południowym Okręgu Wojskowym.

Działania Rosji są odpowiedzią na rozmieszczenie tarczy antyrakietowej w Europie. Jak podkreślił Wiktor Ozierow z parlamentarnej komisji obrony, Kreml jest zmuszony do podjęcia takich działań. Zdaniem władz w Moskwie natowska tarcza antyrakietowa może być szybko uzbrojona w środki ofensywne. Chodzi tu głównie o pociski manewrujące odpalane z wyrzutni lądowych.

Ozierow przypomniał, że w odpowiedzi na to zagrożenie Rosja doskonali swoje lotnictwo. Opracowuje też nowe systemy rakietowe zdolne do przezwyciężenia obrony powietrznej NATO i Stanów Zjednoczonych.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl