By Copied from http://www.gazprom.com web site, and intellectual property owned by Gazprom., Fair use, https://en.wikipedia.org/w/index.php?curid=13597039

Rosja: Gazprom zapewnił, że może pokryć 1/3 wzrostu konsumpcji gazu na świecie

Rosyjski koncern Gazprom oświadczył w czwartek, że w warunkach silnego popytu zwiększył wydobycie gazu o ponad 16 proc. w ciągu pierwszych 9,5 miesiąca br. i że wzrost wydobycia będzie mógł pokryć około jednej trzeciej wzrostu konsumpcji gazu na świecie.

Gazprom podał, że zwiększył wydobycie gazu o 56,7 mld metrów sześc. w ciągu ponad dziewięciu miesięcy 2021 roku, co oznacza wzrost o 16,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

„Dzięki zwiększeniu wydobycia gazu w 2021 roku będzie można pokryć około jednej trzeciej wzrostu konsumpcji gazu na świecie” – dodały służby prasowe koncernu.

Według prognoz Gazpromu zużycie gazu wzrośnie w 2021 roku o 150 mld metrów sześc. i wyniesie 4,3 bln metrów sześciennych.

Największy wzrost widać w Rosji, Chinach i krajach europejskich – dodał koncern, zaznaczając, że są to jego kluczowe rynki.

PAP

drukuj