fot. pixabay.com

Rolnicy zamierzają naciskać na rząd i sieci handlowe w sprawie polskiej papryki 

Producenci papryki skarżą się na praktyki sieci handlowych, które wolą sprowadzać ten produkt rolny, ale też inne warzywa z zagranicy, zamiast kupować u polskich rolników.

Wskazują, że chodzi o to, by przymusić polskich producentów do sprzedawania produktów po niższych cenach. [czytaj więcej]

Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, zapowiada, że chce w tej sprawie przekonywać sieci handlowe drogą dyplomatyczną. Zaznacza jednak, że w grę wchodzi nawet blokada centrów dystrybucyjnych i marketów, podobnie jak to robili niedawno holenderscy rolnicy.

Na pewno zrobimy wszystko i uruchomimy wszystkie sposoby, żeby ten dyktat, który dzisiaj jest ze strony sieci handlowych, ukrócić. Nie może być tak, że na naszym polskim rynku producent jest wykluczany, a konsument nie ma możliwości kupienia polskiej papryki, czy też polskich warzyw i owoców. Jest pozbawiony takiej możliwości – mówił Szczepan Wójcik.

10 sierpnia przedstawiciele Instytutu Gospodarki Rolnej spotkali się z przedstawicielami Zrzeszenia Producentów Papryki RP z województwa mazowieckiego. W tym tygodniu ma dojść do kolejnych spotkań z przedstawicielami innych producentów rolnych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl