fot. pixabay.com

Finlandia: drugi atak z użyciem noża w centrum handlowym w Oulu

W odstępie kilku dni w Oulu, na zachodzie Finlandii, doszło do dwóch ataków z użyciem noża na terenie głównego centrum handlowego. We wtorek nastolatek napadł na mężczyznę pochodzącego z Azji, a czyn był identyczny jak atak z ubiegłego tygodnia, gdy mężczyzna zaatakował chłopca – powiadomiła policja.

Według informacji lokalnego dziennika „Kaleva” ofiarą wtorkowej napaści jest dwudziestoparoletni pracownik restauracji azjatyckiej, który zakończył wieczorną zmianę i był w drodze do domu. W Oulu mieszkał od około roku.

Podejrzany o napaść jest niespełna 18-latek; został ujęty i może odpowiadać karnie – poinformowali śledczy.

13 czerwca około 30-letni mężczyzna dźgnął nożem 12-letniego. Zatrzymany – jak podają media – już wcześniej był skazany za akty przemocy, w tym napaść z nożem w bibliotece.

„W warunkach fińskich napaść na dziecko w centrum handlowym jest czymś zupełnie niespotykanym” – przyznał szef wydziału policji kryminalnej KRP w Oulu, Ari Soronen.

Ofiary obu ataków przeżyły. Najwyższe władze Finlandii z prezydentem i premierem na czele potępiły ostatnie akty przemocy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl