Rodzina Radia Maryja u św. Józefa

Dziś po raz ósmy z Ogólnopolską Pielgrzymką do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyła Rodzina Radia Maryja. Spotkanie transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

Spotkanie rozpoczęło się od koncertu zespołu „Moja Rodzina”. Uczestników pielgrzymki przywitał i słowo wstępne wygłosił kustosz Sanktuarium – ks. prałat dr Jacek Plota.

–  W poniedziałek rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Przychodzimy do tronu św. Józefa, by w kaliskim sanktuarium uczyć się od niego i jego Dziewiczej Małżonki kształtować naszą świadomość, jak wychować nasze dzieci, aby wzrastając w latach wzrastały także w mądrości, w łasce u Boga i u ludzi. Modlimy się o pokój w Syrii i na Bliskim Wschodzie. O tę modlitwę prosił nas Papież Franciszek. W dniu dzisiejszym obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. Matki Teresy z Kalkuty, wielkiej obrończyni życia – powiedział ks. prałat dr Jacek Plota.    

Podczas nabożeństwa adoracyjnego pielgrzymi zanosili do św. Józefa intencję rodzin i obrony życia nienarodzonych. Następnie wysłuchali referatu dotyczącego rewolucji gender, który wygłosił ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Ideologia gender próbuje przewartościować i uczynić patologię normą. Usiłuje zmienić nasze myślenie. Usiłuje nam wmówić, że warto być dewiantem, niż człowiekiem normalnym osadzonym w swojej tożsamości. Musimy być czujni, musimy bronić. Chciałoby się powiedzieć: musimy bronić jak niepodległości. Musimy bronić pojęcia małżeństwa, jako związku mężczyzny i kobiety. Musimy bronić dlatego, że przyszłość świata idzie przez rodzinę; idzie przez małżeństwo. Jeżeli małżeństwo i rodzina zostaną zdegradowane przyszłość świata, a na pewno przyszłość Polski, która jest na ok. 220 miejscu przyrostu naturalnego jest fizycznie zagrożona – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Głównym punktem ogólnopolskiej pielgrzymki do Sanktuarium św. Józefa była uroczysta Eucharystia. Mszy św. przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. W homilii powiedział, że musimy na nowo odkryć głębokie pragnienie Boga i jego miłość które mamy w sobie od początku.

–  Jak nauczał nas Papież Benedykt XVI w encyklice o nadziei chrześcijańskiej: bez Boga, który obdarza nas tym, czego sami nie możemy osiągnąć nasze życie jest w istocie puste i bez przyszłości. Na co dzień zaś jesteśmy świadkami śmiercionośnej ideologii, z którą jak podkreślał ks. prof. Paweł Bortkiewicz, nie tylko nie wolno nam się oswoić, ale odważnie trzeba jej się przeciwstawić, bo zagraża nie tylko chrześcijańskiej wizji człowieka i rodziny, ale cywilizacji ludzkiej – powiedział ks. abp Wacław Depo.

Ks. abp podkreślał, że głosząc Chrystusa Kościół musi unikać dwóch błędów. Pierwszym z nich jest takie głoszenie ewangelii, które byłoby oderwane całkowicie od sytuacji w jakiej przyszło nam żyć.

– Nie wolno nam zapominać o dramatach ludzi samotnych, pozbawionych opieki  i środków do życia, o poszerzającej się grupie ludzi bezrobotnych skazywanych nie tylko na emigrację zewnętrzną, ale i na bezsens życia. Ale Kościół nie może popełniać drugiego błędu, aby zatrzymał się tylko, wyłącznie na potrzebach świata i był instytucja charytatywną bez odniesienia do Boga i Chrystusowej Ewangelii. Nie możemy pozwolić na takie reformy i poprawianie Ewangelii, która będzie na użytek dzisiejszego człowieka, bo wtedy jej zbawcza sól utraci swój smak i będzie odrzucona i podeptana przez ludzi – powiedział ks. bp Wacław Depo.

Na zakończenie głos zabrał o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Założyciel i Dyrektor Radia Maryja. Odnosząc się do zagrożenia, jakie niesie ze sobą gender podkreślał, że wszyscy musimy być apostołami.

– Nie ma żartów. Może nie zdajemy sobie sprawy z tego co do nas idzie. Ojciec św. Benedykt XVI powiedział, że ta ideologia zrobi ludziom więcej zła i krzywdy niż komunizm. Czy to rozumiemy? Trzeba to sobie przemyśleć i wziąć się do roboty. Polski nie zniszczyć, „niech będzie biedny, ale czysty. Nasz dom z cmentarza podźwignięty”.  Możemy jeść suchy chleb, ale godność musimy mieć, wiarę musimy mieć – i Pan Bóg wszystko da. Wszystko będzie odbudowane. Inaczej szkoda żebyśmy to radio prowadzili. Każdy Polak, każdy słuchacz Radia Maryja, musi być apostołem – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja. 

RIRM 

drukuj