fot. cristianesimocattolico.wordpress.com

Rodzina Alfiego: Przeszukują wszystkie torby w poszukiwaniu środków i sprzętu medycznego, które ktoś mógłby chcieć „przemycić” dla Alfiego

Rodzina Alfiego donosi, że obecnie szpital przeszukuje torby wszystkich wchodzących na teren placówki w poszukiwaniu środków i sprzętu medycznego, które ktoś mógłby chcieć „przemycić” dla Alfiego.

Blisko dwuletni Alfie Evans „ma trudności” ponad 40 godzin po wyłączeniu maszyny podtrzymującej życie – powiedział w trakcie środowej rozprawy w sądzie apelacyjnym prawnik reprezentujący rodziców chłopca.

Trzech sędziów sądu apelacyjnego rozpatruje w środę odwołanie rodziców po tym, gdy we wtorek wieczorem sędzia Wysokiego Trybunału w Manchesterze odrzucił wniosek rodziców dziecka o przewiezienie go do watykańskiego szpitala Bambino Gesu w Rzymie.

W Krakowie o godz. 19.00 pod konsulatem brytyjskim, przy ulicy św. Anny, odbędzie się dziś modlitewne czuwanie w intencji chłopca. Uczestnicy zapalą także świeczki i przyniosą pluszowe misie w geście solidarności z Alfiem Evansem. Z kolei w Szczecinie zostanie odprawiona Msza św. za walczącego o życie chłopca. Eucharystia rozpocznie się o godz. 20.00 w kościele pw. św. Jana Ewangelisty. Natomiast w czwartek w Warszawie pod ambasadą Wielkiej Brytanii o godz. 17.30 publicznie zostanie odmówiony różaniec. Ponadto wielu Polaków organizuje się przez media społecznościowe, by modlić się za Alfiego na różańcu, Koronce do Bożego Miłosierdzia i podczas Apelu Jasnogórskiego.

Solidarność z dzieckiem wyrażą również uczestnicy manifestacji zorganizowanej przez Fundację Mamy i Taty. Pokojowy protest zaplanowano na godz. 22.00 przed ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie.

– Myślimy o tym, aby zapalić świece, być może odczytać list skierowany do pana ambasadora i po prostu spędzić ten czas w ciszy, milczeniu, bo ta cisza, zapalone świece będą takim najbardziej wyrazistym znakiem naszego poparcia. Być może głośniejszym niż gdybyśmy skandowali jakieś hasła – powiedział Marek Grabowski z Fundacji Mamy i Taty.

Z kolei Młodzież Wszechpolska zaapelowała o przynoszenie pluszowych misiów pod brytyjskie konsulaty w całej Polsce. Przedstawiciele organizacji zainicjowali dziś akcję pod hasłem „Zasypmy ambasadę Wielkiej Brytanii pluszakami” [czytaj więcej].

Głos w sprawie zabrał też prezydent Andrzej Duda.

„Trzeba ratować Alfiego Evansa! Być może potrzeba jedynie nieco dobrej woli po stronie decydentów. Alfie, modlimy się za Ciebie i za Twój powrót do zdrowia!” – napisał na Twitterze szef państwa polskiego.

https://twitter.com/AndrzejDuda/status/989054152155258880

W poniedziałek na mocy decyzji sądu niespełna dwuletnie dziecko odłączono od aparatury podtrzymującej życie. Rodzice walczą przed sądem o możliwość przetransportowania dziecka do szpitala we Włoszech. Starania o uratowanie chłopca podejmuje też Watykan. Papież Franciszek zaapelował, by umożliwić podjęcie nowych prób leczenia chłopca.

Po południu tata Alfiego Evansa przekazał mediom, że stan chłopca jest stabilny. „Dostaje tlen, żywność i wodę” – powiedział Tom Evans.

RIRM

drukuj