Robert Pietryszyn prezesem Grupy Lotos

Rada Nadzorcza Lotosu wybrała w piątek Roberta Pietryszyna na prezesa Grupy Lotos – poinformowała spółka. Pietryszyn od miesiąca pełnił obowiązki szefa Lotosu.

Na początku kwietnia rada nadzorcza Lotosu odwołała ze stanowiska prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza i powierzyła funkcję pełniącemu obowiązki prezesa Robertowi Pietryszynowi, ówczesnemu szefowi rady nadzorczej spółki. Olechnowicz pełnił funkcję prezesa Grupy Lotos 14 lat.

Rada nadzorcza Lotosu powołała też w piątek Mateusza Boncę na wiceprezesa ds. strategii i rozwoju z dniem 1 czerwca br., Marcina Jastrzębskiego na wiceprezesa ds. operacyjnych z dniem 13 maja oraz Przemysława Marchlewicza na wiceprezesa ds. korporacyjnych z dniem 17 maja br.

Minister skarbu Dawid Jackiewicz podkreślał niedawno, że Lotos potrzebuje wzmocnienia.

– Jesteśmy bardzo zatroskani sytuacją w Lotosie, szukamy pomysłu jak wydobyć go z trudnej sytuacji finansowej, od wielu lat nie pobieramy dywidendy z tego powodu. Jestem przekonany, że niedługo usłyszycie państwo od nowych władz spółki plan stabilizacji finansowej tego podmiotu. Niewątpliwie – i powtarzam to z całą mocą – ta spółka potrzebuje wzmocnienia – powiedział szef MSP.

Pietryszyn jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, a także absolwentem studiów Master of Business Administration oraz Menedżerskich Studiów Podyplomowych „Zarządzanie firmą” na Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu.

Grupa Lotos S.A. to jedno z największych przedsiębiorstw w kraju. Jest koncernem naftowym prowadzącym działalność w Polsce i poza jej granicami, zajmującym się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl