fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Resort zdrowia zwiększa ilość punktów drive thru

Będzie więcej punktów drive thru i zostaną wydłużone godziny ich pracy – zapowiedziało Ministerstwo Zdrowia. Obecnie w całym kraju takich punktów jest ponad 460.

Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz przekazał, że jednym z celów ministerstwa jest rozładowanie wszelkich kolejek w punktach drive thru. Przypomniał ponadto, że do pomocy w punktach zostaną oddelegowani żołnierze.

– Kolejne punkty driver thru na pewno będą dochodzić. Wydłużamy godziny ich pracy. NFZ zaprezentował już każdemu z punktów driver thru informacje o dodatkowej wycenie każdej godziny przedłużonego otwarcia punktu drive thru. Dodatkowo, tak jak zapowiedzieli premier i minister zdrowia, żołnierze będą wspomagać personel, który jest obecny na driver thru, abyśmy mogli personel medyczny przekierować tam, gdzie jest on potrzebny, czyli między innymi do jednostek służby zdrowia – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, że do końca tygodnia powinno zakończyć się wydawanie decyzji przez wojewodów w zakresie budowy nowej bazy łóżkowej w szpitalach powiatowych.

Wskazał, że obecnie jest do dyspozycji 17 tys. łóżek. Wojciech Andrusiewicz przekazał, że dostępnych jest także 1200 respiratorów. Zapewnił, że ich liczba jest cały czas zwiększana.

RIRM

drukuj