fot. pixabay.com

Resort zdrowia apeluje o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

Ministerstwo Zdrowia apeluje o noszenie maseczek, utrzymywanie dystansu i stosowanie środków dezynfekujących. Liczba powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami w związku z COVID-19 wzrośnie od soboty z trzech do jedenastu. W czerwonej strefie znajdą się trzy powiaty, w żółtej – osiem.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że nowych zakażeń jest więcej, ponieważ wróciliśmy do pracy. Nasza aktywność jest większa niż w okresie wakacyjnym – zaznaczył.

Wiceszef resortu zaapelował o przestrzeganie zaleceń związanych z epidemią.

– Czekamy oczywiście na pojawienie się szczepionki przeciwko koronawirusowi. Myślę, że to jest ten moment, kiedy możemy przeciąć ten łańcuch epidemiologiczny. Jednak do tego momentu każdy z nas powinien tych zasad przestrzegać, a to także spowoduje to, że będzie mniej infekcji i zachorowań na grypę – powiedział wiceminister zdrowia.

Obecnie żaden z powiatów nie jest w strefie czerwonej. Od jutra będą w niej powiaty: bytowski, kluczborski i milicki. Z kolei w żółtej strefie znajdą się powiaty: tatrzański, gostyński, nowotarski, aleksandrowski, głubczycki, myślenicki, kielecki i kartuski.

Lista powiatów objętych restrykcjami powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach.

RIRM

drukuj