fot. flickr.com

Resort rolnictwa za powołaniem Polskiej Rady Rolnej

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opowiedziało się za powołaniem Polskiej Rady Rolnej. Jej skład miałyby tworzyć największe organizacje rolnicze. Do zadań Rady należałoby m.in. współtworzenie aktów prawnych dotyczących polskiej wsi.

Inicjatywę popiera senator PiS Jerzy Chróścikowski, wiceprzewodniczący  NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych. Jego zdaniem tematów na linii rząd – strona społeczna jest wiele.

Taka rada już była wcześniej, ale została zawieszona. Mam nadzieję, że ta, która zostanie teraz odtworzona na nowo, da szansę lepszej współpracy z rządem. W tej chwili czeka nas bardzo trudne wyzwanie – negocjacje z Unią Europejską o perspektywie na przyszłość. Myślę, że tu mamy wiele wspólnych rzeczy do zrobienia, gdyż najważniejsza dla rolników jest perspektywa. Jeśli tej perspektywy nie będzie widać, to sytuacja będzie jeszcze trudniejsza. Wiadomo, że trzeba wchodzić w szczegóły i na Radzie o takich szczegółach będziemy rozmawiać – zaznacza Jerzy Chróścikowski.

Swoją działalność Polska Rada Rolnicza – jak poinformowało kierownictwo resortu rolnictwa – miałaby zacząć w ciągu kilku miesięcy. Formacja będzie miała umocowanie prawne. Rada ma – zdaniem resortu – reprezentować największe organizacje rolnicze i „stanowisko polskich rolników w coraz bardziej skomplikowanym, globalizującym się świecie”.

 

RIRM

drukuj