PAP/Wojciech Olkuśnik

Resort kultury udzieli wsparcia orkiestrze symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczy dotację dla orkiestry symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. W ramach wsparcia planowana jest budowa siedziby dla orkiestry.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisało umowę o współprowadzeniu orkiestry symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. To kolejny etap działań resortu polegających na zwiększaniu wsparcia państwa dla instytucji kultury – zaznaczył minister Piotr Gliński.

– Jest instytucją docenianą, z sukcesami, pięknie rozwijającą się instytucją kultury i w związku z tym naturalne jest, że budżet centralny powinien wspierać tego rodzaju działania – powiedział wicepremier.

Orkiestra symfoniczna w Zamościu powstała w 1881 roku. Jest najstarszą orkiestrą w Polsce – podkreślił prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk.

– Od wielu, wielu lat z sukcesami działająca i koncertująca w największych salach w Europie – wskazał Andrzej Wnuk.

W ramach dotacji planowana jest budowa siedziby dla orkiestry. Oprócz koncertów organizowane będą tam również spotkania, kongresy oraz imprezy kulturalne.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl