fot. pixabay.com

Resort infrastruktury rusza z konsultacjami odnośnie planów zarządzania ryzykiem powodziowym

Ruszają konsultacje planów zarządzania ryzykiem powodziowym – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Konsultacje potrwają do czerwca. Uwagi można zgłaszać do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Plany zarządzania ryzykiem powodziowym realizowane są w sześcioletnich cyklach. Od przyjęcia przez rząd pierwszego dokumentu w 2016 r. na terenie regionu wodnego Górnej-Zachodniej Wisły zrealizowano w sumie 1071 różnorodnych działań.

Kilkadziesiąt z nich będzie kontynuowanych w latach 2022-2027. Jednocześnie zaplanowano prawie 320 nowych przedsięwzięć, które są obecnie na etapie konsultacji.

Przygotowano już plany inwestycyjne zarówno dla dorzecza Odry, jak i Wisły. To ponad 1600 działań, które będą dotyczyły przede wszystkim inwestycji przeciwpowodziowych.

Nowe inwestycje to odpowiedź na dwa skrajne zjawiska: powódź i suszę – wskazał Krzysztof Woś, zastępca prezesa Wód Polskich.

– W ostatnich latach coraz częściej zaczęły nas dotykać różnego rodzaju ekstremalne zjawiska hydrologiczne w postaci suszy czy powodzi. Okazuje się, że można znaleźć wspólny mianownik do przeciwdziałania i ograniczania tychże zjawisk na terenie naszego kraju. Cały czas mierzymy się z postępującymi zmianami klimatu, bo mamy bardzo gwałtowne zjawiska pogodowe, które przekształcają się w zagrożenia powodziowe albo powodują suszę – powiedział Krzysztof Woś.

Seria spotkań w ramach konsultacji rozpoczęła się w Krakowie. W sumie w kraju ma się odbyć 28 spotkań.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl