fot. gddkia.gov.pl

Resort infrastruktury rozbuduje autostrady o trzeci pas ruchu

Ministerstwo Infrastruktury rozbuduje autostrady A1, A2 i A4 o trzeci pas ruchu. Inwestycje mają zwiększyć przepustowość dróg i bezpieczeństwo kierowców.

Dodatkowy pas ruchu na autostradzie A1 pojawi się pomiędzy węzłami Toruń Południe i Włocławek Północ. Prace budowlane na tym odcinku mają ruszyć w 2027 roku.

Rozbudowa obejmie także fragment autostrady A2 między Warszawą a Łodzią. W tej chwili przygotowywany jest projekt techniczny dla inwestycji.

Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, wskazał, że dodatkowe pasy usprawnią ruch na zatłoczonych do tej pory odcinkach.

– Autostrady, które już powoli tracą swoją przepustowość, gdyż jest na nich bardzo duże obciążenie ruchem i dochodzi tam do wypadków drogowych z najcięższym skutkiem, czyli śmiertelnym, decyzją rządu Prawa i Sprawiedliwości zostaną poszerzone. Będą dobudowane nowe pasy, by zwiększyć funkcjonalność tych odcinków autostrad w naszym kraju – wyjaśnił Rafał Weber.

Trzeci pas ruchu zyska też autostrada A4 – między Wrocławiem a Tarnowem. W ubiegłym miesiącu rozpoczął się proces inwestycyjny jej poszerzenia na odcinku Kraków-Katowice. Przebudowa ma zacząć się za trzy lub za cztery lata.

Inwestycje będą realizowane w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl