fot. pixabay.com

Konsekwencje zmian w traktatach Unii Europejskiej

Europoseł Elżbieta Rafalska powiedziała, że niezwykle potrzebna i ważna jest szeroka akcja informacyjna na temat zmian w unijnych traktatach, które forsuje Bruksela.

Komisja Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego przyjęła raport zawierający propozycje 267 zmian w dokumentach założycielskich. Postuluje się odebranie krajom członkowskim większości kompetencji oraz prawa weta w kluczowych dla ich suwerenności kwestiach.

Rząd Zjednoczonej Prawicy się na to nie zgadza i podkreśla, że zmiany zmierzają do ograniczania decyzyjności państw narodowych.  W TV Trwam europoseł Elżbieta Rafalska podkreśliła, że Polacy muszą się dowiedzieć, jakie ten dokument niesie zagrożenia.

To muszą  być jasne i proste komunikaty mówiące o tym, co nam zagraża, jakie są konsekwencje prawne i gospodarcze zaproponowanych zmian, jak to może wpłynąć na rozwój i przyszłość Polski. Wierzę, że skoro Prawo i Sprawiedliwość, Zjednoczona Prawica broni się przed tymi zmianami i zrobi wszystko, żeby do nich nie doszło, to dojdzie do takiej sytuacji, w której naciski społeczne spowodują, że część pozostałych partii politycznych może się tego obawiać – powiedziała Elżbieta Rafalska.

W procedowanych przez Unię Europejską zmianach chodzi m.in. o odebranie państwom członkowskim prawa weta w 65 przypadkach, np. w sprawach polityk: bezpieczeństwa, zagranicznej i obronnej, a także o przesunięcie wielu kluczowych kompetencji państw narodowych do Brukseli. Obowiązkową walutą ma się stać euro.

Odchudzony ma być skład Komisji Europejskiej, jednak jej rola ma być wzmocniona, a komisarzy ma mieć wyłącznie 15 krajów. W tym miesiącu te propozycje ma rozpatrywać Parlament Europejski.

RIRM/TV Trwam

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl