fot. https://pixabay.com/pl/photos/iphone-smartphone-aplikacje-410324/

Resort finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami dot. zadłużenia w urzędzie skarbowym

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami w sprawie rzekomego zadłużenia w urzędzie skarbowym. Podkreślono, że jest to próba wyłudzenia danych, albo pieniędzy. Przypomniano ponadto, że ministerstwo nie wysyła do podatników żadnych wiadomości tego typu.

Resort wyjaśnił, że nadpłatę bądź niedopłatę wynikającą z rozliczenia rocznego podatku można sprawdzić w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl lub w urzędzie skarbowym.

„Resort finansów nie jest nadawcą wiadomości, które trafiają do podatników” – podkreślono.

Na stronie ministerstwa podano też przykład fałszywego SMS-a, w którym próbuje się wyłudzić dane osobowe lub pieniądze od podatników.

„Posiadasz zadłużenie w Urzędzie Skarbowym. Kwota 4,91. Prosimy o wpłatę do dnia 10.05.2022 lub sprawa trafi do sadu (pisownia oryginalna)” – przekazał treść takiej wiadomości resort finansów.

Dodatkowo taki fałszywy SMS ma również link, za pomocą którego oszuści chcą wyłudzić dane osobowe.

Ministerstwo przestrzega przed takimi wiadomościami oraz apeluje o ostrożność.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl