Relikwie cudu eucharystycznego

Relikwie cudu eucharystycznego w kościele pw. św. Jacka w Legnicy zostaną jutro wystawione do publicznego kultu. Na to szczególne wydarzenie wiernych zaprasza ks. bp Zbigniew Kiernikowski.

Uroczystość wprowadzenia relikwii cudu eucharystycznego rozpocznie się o godz. 11.00 nabożeństwem ekspiacyjnym w katedrze legnickiej. Potem w procesji relikwie zostaną przeniesione do kościoła pw. św. Jacka, w którym o godz. 12.00 ks. bp Zbigniew Kiernikowski będzie sprawował Mszę św. Po niej zaplanowano koncert uwielbieniowy.

Do cudownego wydarzenia doszło na przełomie grudnia i stycznia 2013 roku w parafii św. Jacka w Legnicy. Na Hostii, która 25 grudnia 2013 roku przy udzielaniu Komunii Świętej upadła na posadzkę, a następnie została podniesiona i złożona do naczynia z wodą, po pewnym czasie pojawiły się przebarwienia koloru czerwonego. Po przeprowadzeniu stosownych badań stwierdzono, że tkanka jest fragmentem serca człowieka podczas agonii.


TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl