fot. pixabay.com

Rekordowa liczba podpaleń samochodów w Berlinie

W 2021 roku doszło w Berlinie do 412 przypadków podpaleń pojazdów, co jest rekordową liczbą zdarzeń tego typu – poinformował rzecznik policji, cytowany przez „Berliner Zeitung”. Od początku 2022 roku w stolicy Niemiec spalone zostały już 74 samochody.

W 2021 roku policja w Berlinie odnotowała 412 zdarzeń, w wyniku których łącznie zniszczonych lub uszkodzonych przez ogień zostało 707 samochodów.

W rekordowym dotąd roku 2011 doszło do 403 przypadków podpaleń, na skutek których ucierpiało w sumie aż 759 pojazdów.

Jak dodał rzecznik policji, niewiele spośród ubiegłorocznych podpaleń była spowodowana motywami politycznymi – takich przypadków było 68. Większość zdarzeń motywowana była przede wszystkim oszustwami ubezpieczeniowymi, nieporozumieniami między sąsiadami, aktami wandalizmu.

Pod wpływem dużych nacisków politycznych, w 2011 roku policja utworzyła specjalną grupę śledczą BAO Feuerschein, która zajmowała się sprawami podpaleń. Berlińską policję wspierali funkcjonariusze policji federalnej.

„Dzięki tym działaniom śledczym udało się zidentyfikować seryjnego sprawcę, który w ponad stu przypadkach podpalał samochody, na ogół wysokiej klasy. Jak przyznał w sądzie, robił to z frustracji” – pisze „Berliner Zeitung”.

To spowodowało, że wówczas liczba podpaleń zmniejszyła się prawie o połowę, a grupa śledcza przestała działać.

Od początku tego roku w Berlinie spłonęły już 74 samochody – policja naliczyła 52 przypadki podpaleń, podczas których dodatkowe 22 pojazdy zostały zniszczone przez ogień.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl