fot. pixabay

RDI: Zakażmy wjazdu do Schengen sędziom odpowiedzialnym za odłączenie Polaka od aparatury podtrzymującej życie

Reduta Dobrego Imienia zwróciła się do szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców, Jarosława Szajnera, o nałożenie zakazu wjazdu do strefy Schengen na sędziów, którzy wydali i utrzymali w mocy wyrok nakazu odłączenia Polaka, od aparatury podtrzymującej życie.

We wtorek zmarł Polak, który od listopada 2020 r. przebywał w stanie wegetatywnym w szpitalu w Plymouth. Sprawa jego podłączenia do aparatury podtrzymującej życie była przedmiotem sporu sądowego.

Prezes Reduty Dobrego Imienia, Maciej Świrski, udostępnił list do szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców, Jarosława Szajnera, w którym RDI zwróciła się „o zakaz wjazdu do strefy Schengen dla brytyjskich sędziów, którzy skazali polskiego obywatela na okrutną śmierć”.

Sędziowie Eleanor Warwick King, Peter Jackson, Jonathan Lionel Cohen wydali oraz utrzymali w mocy wyrok nakazu odłączenia Polaka od aparatury podtrzymującej życie.

„Pomimo starań władz polskich, które w ramach posiadanych kompetencji i upoważnień podjęły wszelkie możliwe działania na poziomie politycznym, prawnym i konsularnym, nie udało się doprowadzić do powrotu polskiego obywatela do Ojczyzny, gdzie polscy lekarze zadeklarowali niezbędną pomoc w leczeniu ciężko chorego człowieka” – czytamy w liście.

„Polak – Pan Sławomir przebywający szpitalu w Plymouth w Wielkiej Brytanii został skazany na powolną i pełną cierpienia śmierć, gdyż brytyjski wymiar sprawiedliwości w osobach: Eleanor Warwick King, Peter Jackson, Jonathan Lionel Cohen, postanowił, że Pan Sławomir nie będzie również otrzymywał jedzenia i wody. Takie orzeczenie przyczyniło się do śmierci naszego rodaka” – oceniono w liście.

Jak napisano, „pomimo starań władz polskich, które w ramach posiadanych kompetencji i upoważnień podjęły wszelkie możliwe działania na poziomie politycznym, prawnym i konsularnym, nie udało się doprowadzić do powrotu polskiego obywatela do ojczyzny, gdzie polscy lekarze zadeklarowali niezbędną pomoc w leczeniu ciężko chorego człowieka”.

W ocenie RDI „postępowanie wskazanych wyżej sędziów pokazuje, że całkowicie obce jest im europejskie dziedzictwo prawne, chroniące każde życie, zwłaszcza to bezradne i wspomagane medycznie”.

„Okrutna śmierć, pełna cierpienia na które skazali naszego rodaka wyłącza tych ludzi poza nawias wspólnoty wartości europejskich i po prostu ludzkich. Dlatego państwo polskie powinno zakazać im wjazdu do Europy” – zaznaczyła RDI.

W związku z powyższym Reduta Dobrego Imienia zaapelowała o nałożenie na owych sędziów zakaz wjazdu do strefy Schengen.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl