fot. sxc.hu

RCB: We wtorek z wychłodzenia zmarły 2 osoby

2 osoby zmarły we wtorek w wyniku wychłodzenia organizmu – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 listopada z powodu hipotermii zmarło 37 osób.

„Pamiętajcie, że wiatr i wilgoć powodują, że temperatura odczuwalna często jest dużo niższa, niż ta odnotowana na termometrach. Dlatego, jeśli widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy, dzwoń pod numer alarmowy 112” – przypomniało RCB na Twitterze.

Służby apelują o wzmożoną czujność i w mroźne dni zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone, m.in. osoby bezdomne i starsze. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie.

W listopadowej rozmowie z PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska apelowała, by reagować i nie być obojętnym podczas mrozów.

„Obok nas są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Ważne jest, żebyśmy nie pozostali obojętni. Informujmy odpowiednie służby” – mówiła.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl