Znaleziono ciała polskich alpinistów

Rosyjska agencja TASS podała, że na zachodnim zboczu Elbrusu znaleziono ciała trzech alpinistów dodając, że są to prawdopodobnie ciała polskich wspinaczy, o których zaginięciu w drodze na ten szczyt poinformowano poprzedniego dnia.

W wyniku oblotu śmigłowcem zachodniego zbocza Elbrusu na wysokości około 5400 metrów n.p.m. znaleziono ciała prawdopodobnie trzech polskich alpinistów. Podejmowana jest decyzja, w jaki sposób naziemny czy powietrzny zostaną one przetransportowane z góry – oświadczył Kantemir Dawydow, rzecznik regionalnego ośrodka Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej na Północnym Kaukazie.

W poniedziałek wieczorem na wysokości 5300 metrów n.p.m. ratownicy natrafili na plecak z paszportem jednego z trzech zaginionych wspinaczy.

Elbrus położony jest w zachodniej części głównego łańcucha Kaukazu, na terytorium Kabardo-Bałkarii, republiki wchodzącej w skład FR. Liczy 5642 m n.p.m. Jest najwyższym szczytem Rosji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl