fot. pixabay.com

RCB: Uwaga na burze z gradem

Uwaga na burze z gradem. @IMGWmeteo wydał ostrzeżenia prawie dla całego kraju – ostrzegło na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

RCB w swoim wpisie poinformowało, że „opady podczas burzy mogą osiągać nawet 60 mm, a porywy wiatru 80 km/h”.

„Uważajcie!” – dodało.

Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem wydał w poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Alerty drugiego stopnia IMGW przed burzami z gradem obejmują województwa: mazowieckie, lubelskie, podkarpackie, a także część małopolskiego i świętokrzyskiego.

Synoptycy ostrzegają, że w tych regionach prognozowane są burze, którym miejscami towarzyszyć będą ulewne opady deszczu od 30 do 40 mm, a lokalnie – w przypadku kumulacji opadów – nawet do 60 mm. Opadom towarzyszyć będzie także silny wiatr, osiągający w porywach 80 km/h. Lokalnie należy spodziewać się także opadów gradu.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1419683352714649603

Ponadto Instytut wydał także ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Obejmują one województwa: opolskie, łódzkie, dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie.

Jak podał IMGW, w tych regionach Polski prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru sięgające do 80 km/h. Miejscami może również spaść grad.

Ostrzeżenia obowiązują od poniedziałkowego popołudnia do północy, a miejscami także do rana.

Instytut zastrzegł jednocześnie, że w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją, ostrzeżenia mogą być aktualizowane.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl