fot. pixabay.com

RCB podało, że we wtorek utonęły cztery osoby

We wtorek utonęły cztery osoby – poinformowało w środę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 268 utonięć.

W raporcie dobowym RCB przekazało, że we wtorek utonęły cztery osoby. Do tragedii doszło w Wojtalu (woj. pomorskie), Bartężku (woj. warmińsko-mazurskie), Jeleniowie (woj. świętokrzyskie) i Nowym Dworze Mazowieckim (woj. mazowieckie).

Od 1 kwietnia 2022 roku Komenda Główna Policji odnotowała łącznie 268 zgonów w wyniku utonięcia.

RCB przypomina zasady bezpieczeństwa nad wodą. Apeluje, aby nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu, pływać jedynie w wyznaczonych miejscach oraz stosować się do poleceń ratownika.

„Nie wbiegaj rozgrzany do wody, nie wypływaj na materacu daleko do brzegu, nie wchodź do wody po posiłku, nie skacz do wody w nieznanych miejscach, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym” – apeluje RCB.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl