fot. twitter.com/RCB_RP

RCB ostrzega: upały w niemal całej Polsce

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed upałami w Polsce. Obowiązuje ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej drugiego stopnia dla 13 województw.

RCB na Twitterze informuje: „Dzisiaj upał praktycznie w całym kraju (ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia dla 13 województw). Najgoręcej ma być na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku (do 34 st. C.)”.

IMGW ostrzega przed upałem w centralnym i zachodnim Mazowszu. Obecnie temperatura tam osiągnęła od 29,6 st. w Płocku do 31,2 w Warszawie. W środę prognozuje się na tym obszarze temperaturę maksymalną od 32 do 33 st.

Jak podaje IMGW, w centralno-zachodniej części woj. mazowieckiego zaczęły obowiązywać wydane przez instytut ostrzeżenia przed upałem. Temperatura tam wynosi od 29,6 st. w Płocku do 31,2 w Warszawie. W środę prognozuje się na tym obszarze temperaturę maksymalną od 32 do 33 st.

W związku z tym RCB umieściło informację na temat bezpiecznego zachowania nad wodą. Szczególnie podkreśla, że nigdy nie należy wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Ważne jest również, żeby nie skakać do wody w nieznanych miejscach i pływać tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Ponadto RCB zaleca, żeby nie wbiegać do wody rozgrzanym i nie pływać bezpośrednio po posiłku.

Kolejne zasady to: „stosuj się do poleceń ratownika”, „nie wypływaj na materacu daleko od brzegu”, „załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl