By Brainw0rker - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5856517

Tatry: turyści szturmują popularne szlaki; tłumy ciągną do Morskiego Oka

Piękna, słoneczna pogoda przyciąga w Tatry tłumy turystów spragnionych górskich widoków. Najbardziej oblegany jest szlak do Morskiego Oka, gdzie już w godzinach porannych ustawia się kolejka chętnych do wejścia na szlak, a na parkingach brakuje miejsca.

Służby Tatrzańskiego Parku Narodowego apelują do turystów, wybierających się na szlak do Morskiego Oka, o korzystanie z komunikacji zbiorowej, ponieważ bardzo szybko zapełniają się parkingi na Palenicy Białczańskiej oraz Łysej Polanie.

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są bardzo dobre. Z uwagi na mocno operujące słońce w górach należy mieć nakrycie głowy i stosowny zapas wody. Najlepiej jest planować wyjścia w godzinach wczesnoporannych.

Ze względów bezpieczeństwa w Tatrach zamknięty jest szlak w Wyżniej Dolinie Chochołowskiej na przełęczy pod Wołowcem. Dodatkowe utrudnienia napotkamy w takich miejscach, jak szlak na Grzesia i Trzydniowiański Wierch, powyżej górnej granicy lasu oraz na szlaku do schroniska w Dolinie Roztoki, gdzie prowadzone są prace remontowe. W tych miejscach należy zachować szczególną ostrożność.

Na Ścieżce nad Reglami na odcinkach Dolina Chochołowska – Dolina Lejowa oraz w Dolinie Starorobociańskiej, zalega błoto. Śnieg utrzymuje się w wyższych partiach Tatr, w miejscach zacienionych i żlebach. Na płaty zmrożonego śniegu można napotkać m.in. w rejonie Orlej Perci, na niebieskim szlaku prowadzącym z Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę Roztocką do Morskiego Oka oraz na szlakach na Przełęcz Zawrat, Rysy i Przełęcz pod Chłopkiem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl