Radom: Mieszkańcy osiedla Obozisko apelują do władz miasta o rozwiązanie problemu podtopień domów

Mieszkańcy osiedla Obozisko w Radomiu apelują do władz miasta o rozwiązanie problemu podtopień ich domów. Niemalże każda ulewa to dla nich poważny problem.                          

Mieszkańcy Oboziska – jednej z dzielnic Radomia – nie mają łatwego życia.

– Mieszkamy na dole, 6-7 merów niżej niż ulica Żwirowa, i ta cała woda nas zalewa – wyjaśnia mieszkanka Radomia.

Woda zalewa domy. Studzienki i szamba są pełne po brzegi. W wielu domach pojawia się wilgoć.

– Woda na ulicy, kolejna studzienka od nowego szamba po samo dno – przedstawia sytuację jeden z mieszkańców.

Mieszkańcy czują się lekceważeni przez prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego z Platformy Obywatelskiej.

– Dwa miesiące temu pan prezydent oburzył się i powiedział mi, że nie będą nam robić żadnych odwodnień, żadnych kanałów burzowych, żadnych odwodnieni liniowych, żebyśmy to sobie wybili z głowy – mówi jeden z mieszkańców osiedla Obozisko.

Mieszkańcy o pomoc poprosili lokalne media. Wiceprezes radomskich wodociągów Jakub Kolecki w obecności kamer z mieszkańcami osiedla rozmawiać jednak nie chciał. Media ze spotkania wyrzucono.

– Ja się z mieszkańcami spotkam, a nie z telewizją – powiedział Jakub Kolecki.

Tuż po tym spotkaniu i nagłośnieniu sprawy miasto zaczęło czyścić rowy melioracyjne na osiedlu.

– Woda jak stoi tak stała i będzie stała. (…) Tam powinien być przepust, który puściłby do Mlecznej (rzeka – red.) wszystko – wskazuje jeden z mieszkańców.

Bo oczyszczenie rowów to tylko doraźne działanie.

– Jedyne słuszne rozwiązanie, które tutaj widzimy jako mieszkańcy, to kanalizacja deszczowa, która będzie połączona z naszą inwestycją w postaci sączków, które będą umieszczone w działkach, a których projekt sobie sami zrobimy i połączymy to z kanalizacją deszczową. To jest jedyne rozwiązanie zalewania naszych działek – wyjaśnia jeden z mieszkańców.

Miasto chce, aby mieszkańcy dorzucili się do inwestycji. Każda rodzina miałaby dołożyć od 3 do 5 tysięcy złotych.

– No skąd my weźmiemy (pieniądze – red.)? Tu są ludzie chorzy, starsi. (…) Na osiedlach, gdzie mieszkają nasi prominenci, włodarze Radomia, takie same inwestycje były prowadzone za pieniądze miasta – zaznacza mieszkaniec osiedla.

Cała inwestycja na radomskim Obozisku powinna zostać sfinansowana przez miasto – podkreśla poseł Kukiz‘15 Robert Mordak.

– Stoimy przed problemem infrastruktury i usługi podstawowej, którą powinno zapewnić i sfinansować miasto – wskazuje Robert Mordak.

Mieszkańcy tej dzielnicy liczą, że radomscy włodarze przypomną sobie o nich, tym bardziej, że już niedługo wybory samorządowe.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl