fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Radni PiS: Prezydent Warszawy jest nieudolny, a kolejne błędy poważnie obciążają jego prezydenturę

Prezydent Warszawy jest nieudolny, a kolejne błędy poważnie obciążają jego prezydenturę – wskazują stołeczni radni Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o sprawę projektu proekologicznego realizowanego przez Ratusz.

Na wyspie niedaleko Mostu Gdańskiego wypasało się stado 60 kóz. Wszystko w ramach prowadzonego przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy projektu „Ochrona siedlisk kluczowych gatunków ptaków Doliny Środkowej Wisły w warunkach intensywnej presji aglomeracji warszawskiej”. Jednak w ostatnim czasie na wyspie znajdowało się jedynie około 30 zwierząt. W poniedziałek odnaleziono 12 martwych kóz. Na realizację projektu warszawskie władze przekazały 96 tys. zł.

Mężczyzna, któremu powierzono realizację projektu, usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Opiekun stada to obcokrajowiec. Podejrzany mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do trzech lat więzienia.

To kolejny, po awarii oczyszczalni ścieków „Czajka”, przykład na to, że dla Rafała Trzaskowskiego ekologia to jedynie slogan – mówi stołeczny radny PiS Filip Frąckowiak.

Zatrucie Wisły; teraz się okazuje, że ciężka chemia, wraz z ziemią z metra, została wyrzucana do Wisły. Za to jest odpowiedzialny Rafał Trzaskowski. To są ogromne pieniądze. Dodam, że np. obrona cywilna, na którą dzisiaj zwracamy uwagę, to jest w budżecie tylko 3,5 tys. zł, a „paleciak” kosztował kilkaset tysięcy złotych czy nawet milion złotych. Teraz musimy płacić za jego składowanie. Kozy kosztowały 96 tys. zł. To jest hańba dla prezydenta Trzaskowskiego, bo on zaprzągł te zwierzęta do pracy jako gospodarz tego miasta w swojej zagrodzie – zaznacza Filip Frąckowiak.

Przyczyny śmierci kóz są na razie nieznane – w tej sprawie trwa postępowanie wyjaśniające prowadzone przez różne służby jednocześnie, m.in. Powiatowego Inspektora Weterynarii oraz lekarza Lasów Miejskich.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj