Radio Maryja najaktywniejszym oraz najczęściej wspominanym profilem wśród stacji radiowych na Twitterze w październiku

Według danych firmy SoTrender profil Radia Maryja na Twitterze był najczęściej wspominanym profilem wśród rozgłośni radiowych w październiku. Profil toruńskiej rozgłośni – co stało się już tradycją – okazał się również zdecydowanie najlepszy pod względem aktywności wśród stacji radiowych.

Twitterowy profil Radia Maryja w kategorii „Wzmianki” awansował w październiku z drugiego na pierwsze miejsce. Radio Maryja było wspominane 6429 razy. Drugie miejsce w tym zestawieniu przypadło Radiu TOK FM, które było wspominane 6395 razy. Na trzeciej pozycji uplasowało się Trójka Polskie Radio z liczbą 2427 wzmianek.

Profil toruńskiej rozgłośni na Twitterze to zdecydowany lider w kategorii „Aktywności” wśród stacji radiowych w październiku. Radio Maryja w tym okresie uzyskało łączną liczbę 44111 retweetów, polubień i odpowiedzi. To ponad dwukrotnie więcej niż drugie w tym zestawieniu Radio TOK FM, które uzyskało liczbę 19190 aktywności. Trzecią pozycję w tej kategorii zajęło Trójka Polskie Radio – 8888.

Firma SoTrender opublikowała również statystykę dotyczącą liczby obserwujących twitterowe profile stacji radiowych w październiku. W tym zestawieniu przewodzi Radio TOK FM, którego liczba obserwujących wynosi 314123 osób. Drugą pozycję w tej kategorii zajęło Radio ESKA (73 185 obserwujących), zaś trzecie – Trójka Polskie Radio (49 467 obserwujących). Radio Maryja uplasowało się na siódmej pozycji. Twitterowy profil toruńskiej rozgłośni w sierpniu obserwowało 28 219 osób.

W kategorii „Najlepsze Tweety” aż 13 z 15 Tweetów jest autorstwa Radia Maryja.

RIRM

drukuj