R. Terlecki: wybory samorządowe pokazały, że sytuacja jest dobra – PiS zyskało milion wyborców

Tegoroczne wybory samorządowe pokazały, że sytuacja jest dobra – Prawo i Sprawiedliwość zyskało ponad milion wyborców w porównaniu z wynikiem z 2014 roku – powiedział we wtorek przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki.

„Osiągnęliśmy wynik najlepszy w historii wyborów samorządowych jakie kiedykolwiek ktoś osiągnął. (…) Wybory samorządowe tego roku pokazały, że sytuacja jest dobra. To znaczy, że wybory samorządowe dobrze wróżą wyborom parlamentarnym – zyskaliśmy ponad milion wyborców w stosunku do poprzednich wyborów w 2014 roku” – oświadczył Ryszard Terlecki w radiu Plus.

Dopytywany o przyczyny słabszych wyników kandydatów PiS w miastach Ryszard Terlecki ocenił, że przyczyniło się do nich „medialne bombardowanie ewidentnym kłamstwem”, że Prawo i Sprawiedliwość, chce wyprowadzić Polskę z UE.

Oświadczył też, że PiS podda dokładnej analizie wyniki wyborów samorządowych.

Druga tura wyborów samorządowych odbyła się w niedzielę 4 listopada. Wybrano w niej 649 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W Gdańsku sprawujący od 1998 r. funkcję prezydenta Paweł Adamowicz („Wszystko dla Gdańska”) pokonał Kacpra Płażyńskiego (Zjednoczona Prawica), a w Krakowie Jacek Majchrowski („Obywatelski Kraków”) wygrał z Małgorzatą Wassermann (Zjednoczona Prawica). Frekwencja wyniosła 48,83 proc.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl