fot. PAP/Rafał Guz

R. Ślusarz: Wyraźna obecność wojsk amerykańskich będzie nie tylko elementem odstraszającym, że żołnierz amerykański jest, ale będzie to realna siła, która skutecznie odeprze agresora, kiedy pojawi się w Polsce

W Polsce utworzona zostanie stała kwatera główna V Korpusu Armii USA. Zapowiedział to na szczycie NATO w Madrycie prezydent USA, Joe Biden. Ma to być element wzmacniania amerykańskiej obecności wojskowej w Europie. Wyraźna obecność wojsk amerykańskich będzie nie tylko elementem odstraszającym, że żołnierz amerykański jest, ale będzie to realna siła, która skutecznie odeprze agresora, kiedy pojawi się w Polsce – wskazał Rafał Ślusarz, senator PiS.

W Madrycie trwa szczyt NATO. Prezydent USA, Joe Biden podkreślił podczas niego, że w Polsce powstanie kwatera główna V Korpusu Armii USA.

„Potwierdzimy jedność i determinację naszego Sojuszu, by bronić każdego centymetra terytorium NATO” – podkreślił prezydent USA, Joe Biden. [czytaj więcej]

W odpowiedzi na zagrożenie wojną Stany Zjednoczone mają podjąć konkretne działania. Wśród nich prezydent USA wymienił utworzenie stałej kwatery głównej V Korpusu Armii USA w Polsce.

Rafał Ślusarz, senator Prawa i Sprawiedliwości, wyraził oczekiwanie, że i wszystkie inne deklaracje dotyczące umacniania wschodniej flanki NATO zostaną zrealizowane.

– Polska od dawna nalega, aby umacniać wschodnią flankę NATO, by rozwijać liczebność wojsk amerykańskich oraz ich kompetencje w materiale uzbrojeniowym. Myślę, że wszystkie tezy, wszystkie wnioski będą spełnione. Wyraźna obecność wojsk amerykańskich będzie nie tylko elementem odstraszającym, że żołnierz amerykański jest, ale będzie to realna siła, która skutecznie odeprze agresora, kiedy pojawi się w Polsce – ocenił Rafał Ślusarz, senator Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent USA zapowiedział też zwiększenie liczby niszczycieli stacjonujących w Hiszpanii z czterech do sześciu i wysłanie dwóch dodatkowych szwadronów F-35 do Wielkiej Brytanii. Joe Biden oświadczył, że Sojusz będzie przygotowany do odparcia zagrożenia z każdego kierunku: z lądu, morza i powietrza.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl