fot. pixabay.com

Nie będzie paraliżu na polskim niebie

Jest porozumienie kończące spór pomiędzy kontrolerami ruchu lotniczego a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Strony podpisały je we wtorek, a poinformowała o tym prezes Agencji, Anita Oleksiak.

Porozumienie dotyczy zmian do regulaminu wynagradzania i regulaminu pracy. Jednocześnie zakończyły się konsultacje społeczne obu dokumentów.

Prezes PAŻP, Anita Oleksiak, podkreśliła, że podpisane porozumienie jest pierwszym krokiem w stabilizacji funkcjonowania Agencji.

– W chwili obecnej mamy uzgodnione i wypracowane porozumienie. Porozumieliśmy się z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego w zakresie zmian do regulaminu wynagradzania i regulaminu pracy. Zakończyliśmy konsultacje społeczne obu tych dokumentów. Zaakceptowaliśmy oraz sukcesywnie wdrażamy 24 postulaty dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dbanie o kulturę bezpieczeństwa to proces ciągły i wymagający stałego zaangażowania całej organizacji. Jest to najważniejszy obszar w zakresie funkcjonowania naszej Agencji. To porozumienie jest pierwszym, bardzo ważnym, ale nie jedynym krokiem w stabilizacji funkcjonowania Agencji – mówiła Anita Oleksiak.

Podpisane porozumienie oznacza, że nie dojdzie do paraliżu polskiego nieba po 10 lipca, czyli do kiedy obowiązuje porozumienie zawarte pod koniec kwietnia.

Polacy mogą zatem spokojnie planować wakacje i nie martwić się o to, że ich lot zostanie odwołany z powodu niezapewnienia kontroli ruchu lotniczego.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl