fot. facebook.com

R. Fogiel: temat podatku katastralnego pojawił się, bo przemknął w materiałach programowych PO i opozycji

Temat podatku katastralnego pojawił się, bo przemknął w materiałach programowych PO i opozycji – teraz widocznie nikt się do niego nie przyznaje – powiedział w poniedziałek wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Wyraził nadzieję, że „inni gracze sceny politycznej” jasno wypowiedzą się w tej sprawie.

W poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył na konferencji prasowej, że jego partia gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego. Jak stwierdził, jego wprowadzenie doprowadziłoby do wywłaszczenia ogromnej części Polaków z wszelkiego rodzaju własności nieruchomości.

Radosław Fogiel został zapytany na antenie PR24, dlaczego temat podatku katastralnego pojawił się właśnie teraz.

„Ten temat przemknął przy okazji opublikowania materiałów programowych, które według doniesień medialnych, miały być podstawą programu, czy to Platformy Obywatelskiej czy opozycji” – wskazał wicerzecznik PiS.

Dodał, że chodzi o opracowanie ekspertów, które – jak mówił – „zgodnie z tym, co było tam zapisane, miało być podstawą ofensywy programowej opozycji na jesieni tego roku”.

„Teraz widocznie nikt się do nich nie przyznaje” – stwierdził Radosław Fogiel.

Jak zauważył, pojawiła się też próba „przyklejenia” tego podatku do PiS.

Jak zaznaczył, jego partia uznała za słuszne i wskazane, aby odnieść się do tej sprawy.

„Nie ma sensu, żeby takie rzeczy pełzały gdzieś w przestrzeni publicznej, skazane na domysły” – powiedział.

„Chcemy, żeby nasze stanowisko w tej sprawie jasno wybrzmiało: PiS jest gwarantem, że takiego podatku nie będzie” – oświadczył wicerzecznik partii.

Radosław Fogiel wyraził ponadto nadzieję – w imieniu PiS – że również „inni gracze sceny politycznej jasno wypowiedzą się na ten temat”.

Podatek katastralny jest podatkiem od nieruchomości, który liczony jest od jej wartości, a nie powierzchni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl