fot. facebook.com

R. Fogiel o lotach Kuchcińskiego: Nie doszło do złamania prawa, ani nawet obyczaju

Apeluję o elementarną sprawiedliwość w traktowaniu sprawy lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego; nie doszło tu do złamania prawa, nie doszło nawet do złamania dotychczasowego obyczaju – powiedział w poniedziałek zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

„Chciałbym zaapelować do dziennikarzy o elementarną sprawiedliwość w traktowaniu tej sprawy. Oczywiście mamy świadomość, że opinia publiczna może być zbulwersowana i dlatego pan marszałek podjął takie decyzje i postanowił przeprosić. Pamiętajmy jednak, że tutaj nie doszło do złamania prawa, co więcej nie doszło nawet do złamania dotychczasowego obyczaju” – mówił wicerzecznik PiS na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak zaznaczył, kwestia przelotów rodziny polityków rządowymi samolotami była dotąd nieuregulowana.

„Dlatego teraz toczą się prace, które umożliwią legalne, bez konieczności uciekania się do celów charytatywnych po prostu pokrywanie kosztów lotu osób, które są członkami rodziny i nie należą do oficjalnej delegacji” – powiedział Radosław Fogiel.

Wskazał, że w internecie można łatwo znaleźć artykuły na temat lotów innych urzędników państwowych.

„Chociażby artykuł z lutego 2012 r. o 90 lotach ówczesnego premiera Donalda Tuska na trasie Warszawa-Gdańsk, czy artykuł z maja 2011 roku o 175 takich lotach na trasie Warszawa-Gdańsk w przeciągu trzech i pół roku kadencji” – powiedział Radosław Fogiel.

 

PAP/RIRM

drukuj