R. Bochenek: Dziękuję pani premier Beacie Szydło za zaufanie

Rzecznik rządu Rafał Bochenek podziękował w czwartek premier Beacie Szydło za zaufanie i za to, że mógł pod jej kierunkiem „uczestniczyć w wielkiej misji i służbie Polakom”. To były dobre dwa lata – napisał na Twitterze rzecznik.

„To był bardzo dobry, historyczny czas dla Polski i tytaniczna praca premier Beata Szydło dla naszej Ojczyzny. Dziękuję pani premier Beacie Szydło za zaufanie i że mogłem pod Pani kierunkiem w tej wielkiej misji i służbie Polakom uczestniczyć. To były dobre dwa lata. Dziękujemy” – napisał Rafał Bochenek.

W czwartek Komitet Polityczny PiS przyjął rezygnację Beaty Szydło z funkcji premiera. Jednocześnie – jak poinformowała rzecznik partii Beata Mazurek – Komitet wysunął kandydaturę dotychczasowego wicepremiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko szefa rządu.

Według nieoficjalnych informacji PAP wotum zaufania dla rządu Morawieckiego zaplanowano na wtorek; na razie nie będzie zmian ministrów.

Z kolei po posiedzeniu klubu PiS wiceszef MSZ Jan Dziedziczak potwierdził dotychczasowe nieoficjalne informacje, że Szydło ma objąć funkcję wicepremiera w rządzie Morawieckiego.

PAP/RIRM

drukuj