fot. wikipedia

PWPW wspierała firmę doradcy D. Tuska i B. Komorowskiego

Firma Macieja Grabowskiego, doradcy Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego w okresie rządów PO, podpisała milionowy kontrakt z państwową Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych. O sprawie informuje „Gazeta Polska Codziennie” .

Gazeta wskazuje, że Maciej Grabowski rozpoczął współpracę z PO w 2001 roku jako rzecznik prasowy sztabu wyborczego Platformy.

Z ustaleń dziennikarzy wynika, że w czasie pierwszych lat rządów Donalda Tuska to PWPW zapłaciła spółce United PR, należącej do Grabowskiego, ponad milion złotych.

To kolejny skandaliczny przykład działań, jakich dopuszczała się poprzednia władza, która dziś nie może pogodzić się z przegraną – mówi europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.

– Poprzednia władza do PR przywiązywała ogromną wagę, na tym się ta władza utrzymywała, ale też przepływy między spółkami Skarbu Państwa, państwowymi instytucjami, ale też mediami w formie np. płatnych ogłoszeń , fundacjami (tu mamy spółkę), ale też prowadzoną przez zaufanego człowieka i współpracownika. Widać, że tworzył się jeden zamknięty system czy układ, który funkcjonował doskonale i trudno się nawet tym ludziom dziwić, że oni dzisiaj często maszerują w pochodach, protestach lub takie inspirują, dlatego że żyło im się dobrze w tamtym układzie – wskazuje prof. Zdzisław Krasnodębski.

Firma United PR pierwszą trzyletnią umowę z PWPW podpisała w 2009r. Dotyczyła ona usług w zakresie doradztwa PR oraz zarządzania kryzysowego.

Na tym przedsięwzięciu spółka doradcy PO zarobiła ok. 700 tys. zł. Podpisanie umowy na kolejny rok dało firmie Grabowskiego kolejne 340 tys. zł.

RIRM

drukuj