W. Putin: Nie chcemy z nikim konfrontacji

Rosja nie szuka konfrontacji, potrzebujemy przyjaciół, nie dopuścimy jednak, by ograniczano bądź lekceważono nasze interesy – podkreślił prezydent Władimir Putin w dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu.

W swoim wystąpieniu rosyjski prezydent mówił m.in. o polityce zagranicznej, pozytywnych tendencjach w gospodarce, edukacji, ochronie zdrowia czy ekologii. Kilkukrotnie podkreślił, jak ważna dla społeczeństwa powinna być jedność. Przyznał, że kraj mierzy się z poważnymi wyzwaniami gospodarczymi.

Poprzez sankcje próbowano nas zmusić do lekceważenia fundamentalnych interesów narodowych – mówił Władimir Putin.

– Nie chcemy z nikim konfrontacji. Ani my, ani nasi partnerzy, ani społeczność międzynarodowa nie potrzebują tego. W przeciwieństwie do naszych zagranicznych kolegów, którzy postrzegają Rosję jako przeciwnika, nie poszukujemy i nigdy nie poszukiwaliśmy wrogów. Potrzebujemy przyjaciół, ale nie pozwolimy nikomu naruszać bądź ignorować naszych interesów – powiedział.

Putin zadeklarował chęć współpracy z nową amerykańską administracją. Wyraził nadzieję na wspólny wysiłek obu krajów w walce z terroryzmem.

– Liczymy na zjednoczenie naszych starań ze Stanami Zjednoczonymi w realnej walce z międzynarodowym terroryzmem. To dokładnie ten cel, który nasi wojskowi starają się osiągnąć w Syrii. Terroryści ponieśli znaczne szkody – zaznaczył Putin i dodał, że współdziałanie Rosji i USA jest niezbędne dla rozwiązywania globalnych i regionalnych problemów.

Na obu krajach spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa międzynarodowego – podkreślił rosyjski prezydent.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl