fot. PAP/Mateusz Marek

PSP: w czwartek odnotowano ponad 1000 interwencji związanych z pogodą

W czwartek 8 września odnotowano 1060 interwencji związanych z opadami deszczu oraz silnym wiatrem. Nikt nie został ranny – poinformował rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Karol Kierzkowski.

Jak przekazał strażak, najwięcej interwencji było w województwach: śląskim – 511, dolnośląskim – 198 oraz lubuskim – 120.

„Nikt nie został ranny” – podkreślił Kierzkowski.

„Od godziny 00:00 do 6 w piątek, 9 września odnotowano 34 interwencje związane z opadami deszczu” – przekazał.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje w piątek w całej Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie kraju. Prognozowana wysokość opadów miejscami około 30 mm. Po południu na zachodzie kraju możliwe są burze.

Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza w północno-wschodniej Polsce, 16 stopni w strefie największych opadów, do 22 stopni na zachodzie.

Wiatr na wschodzie i północy umiarkowany, okresami dość silny, z południowego wschodu. Na południu i zachodzie wiatr słaby i umiarkowany, w burzach porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl