fot. PAP/Wojtek Jargiło

PSP: w ciągu minionej doby 918 interwencji po burzach

918 interwencji podjęli w ciągu minionej doby strażacy w związku z burzami, jakie przeszły nad Polską – podał rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Interwencje dotyczyły głównie wypompowywania wody i usuwania powalonych drzew.

Rzecznik podał, że najwięcej, bo przeszło 220 interwencji związanych ze skutkami burz, miało miejsce w województwie śląskim. Ponad 160 razy strażacy wyjeżdżali do działań w województwie mazowieckim, blisko 110 razy – w województwie lubelskim.

Wiatr uszkodził bądź zerwał dachy na 56 budynkach, w tym 46 budynkach mieszkalnych. Paweł Frątczak podał, że w każdym przypadku strażacy zabezpieczyli uszkodzone budynki foliami i plandekami.

Blisko 490 razy strażacy wzywani byli do wypompowywania wody, 116 razy do zalanych dróg, blisko 240 zdarzeń dotyczyło usuwania powalonych bądź uszkodzonych drzew.

W działaniach uczestniczyło ponad 4,7 tys. strażaków PSP i OSP, przeszło 1050 samochodów.

Paweł Frątczak poinformował, że w jednej z interwencji w województwie mazowieckim niegroźnie ranny został strażak.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl