fot. pixabay.com

PSP: ponad 800 interwencji po opadach deszczu i silnym wietrze; ostrzeżenia IMGW dla 11 województw

Ponad 800 interwencji zanotowali do godz. 15 strażacy po opadach silnego deszczu wichurach – poinformował we wtorek bryg. Karol Kierzkowski. Najwięcej zdarzeń zanotowano w województwie świętokrzyskim. W 11 województwach w kraju obowiązują ostrzeżenia IMGW przed intensywnymi opadami deszczu.

Jak przekazał PAP bryg. Karol Kierzkowski z PSP, do godziny 15 strażacy odnotowali w całym kraju 817 interwencji związanych z opadami deszczu oraz silnym wiatrem. Najwięcej zdarzeń miało miejsce na terenie województwa świętokrzyskiego (200), śląskiego (190) oraz małopolskiego (125).

Działania straży polegały głownie na usuwaniu podtopień dróg i budynków oraz usuwaniu przewróconych drzew i połamanych gałęzi.

We wtorek w 11 województwach w kraju obowiązują ostrzeżenia IMGW przed intensywnymi opadami deszczu. Alerty pierwszego stopnia wydano dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, opolskiego i podkarpackiego. Natomiast ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla śląskiego i części małopolskiego, zaś na południu województwa małopolskiego i śląskiego alerty trzeciego stopnia.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienia dużych strat materialnych oraz zagrożenie zdrowia i życia. Z kolei ostrzeżenie trzeciego stopnia oznacza, że mogą wystąpić groźne zjawiska meteorologiczne powodujące bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof, a także zagrożenie życia.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl